Ordu Organik Pazar Arı Poleni 110 GR

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Polen, yapısal olarak çok zengin madde olmakla beraber; içerdikleri ile de oldukça öne çıkar.

Polenin yapısında bulunan şu şekildedir;

Protein
Karbonhidrat
Lif
Çeşitli yağlar
Niasin (B3)
Piridoksin (B6)
Tiamin (B1)
Riboflavin (B2)
Pantotenik asit (B5)
Folik asit, Biotin (H)
Tokoferol (E)
Askorbik asit (C)
Beta karoten
Potasyum (K)
Kalsiyum (Ca)
Magnezyum (Mg)
Çinko (Zn)
Demir (Fe)
Bakır (Cu)
Manganez (Mn)
Fosfor(P)
Fenolik maddeler
Aminoasitler
Yağ asitleri
Organik asitler
POLENİN FAYDALARI NELERDİR?
İyi bir antioksidan kaynağıdır. Yapısında bulunan antioksidan özelliği ile vücudun yenilenmesi ve diri kalmasına yarar sağlar.
Cildi korur. İçerdiği aminoasitler ile vitaminler sayesinde cildi koruyarak hücrelerin yenilenmesine katkıda bulunur.
Kalp ve damar sağlığına iyi gelir. Arı poleni, içinde bulunanlar ile kanın pıhtılaşması, kalp krizi ile inme gibi tehlikelerin oluşmasına önceden engel olur. Kandaki alyuvar sayısının artmasını sağlar.
Sindirim sistemini korur. Oldukça zengin bir enzim kaynağı olan arı poleni, sindirim sisteminin sağlıklı olmasını sağlar.
Enerji verir. İyi bir doğal enerji kaynağı olduğundan dolayı; sporcular başta olmak üzere doping ihtiyacı duyan kişiler tarafından sıklıkla tüketilir.
Bağışıklığı güçlendirir. Arı poleninin barındırdığı antibiyotik özelliği, bağışıklık sisteminin mikroplardan arınmasına olanak tanır.
İshale iyi gelir. İshal problemi ile karşılaşan vatandaşların, yarım kaşığı olarak sebze ya da meyve ile arı poleni tüketmesi tavsiye edilir. Zira, polen, ishale iyi gelmekle beraber; iyileşmesini de sağlar.
İştahı açar. Polenin faydalarından birisi de iştah açıcı özelliğidir. Zengin mineral ve vitamin yapısı ile iştahsızlığa iyi gelir.
Prostat önler. Prostat sorunu ile karşılaşan erkekler için oldukça faydalıdır. Bunun akabinde, olası durumlarda ileride prostat kanserine yakalanma tehlikesini de en az seviyeye indirger. Sık sık idrara çıkmayı önler.
POLEN NASIL TÜKETİLMELİDİR?
Polenin tüketimi aşırıya kaçılmadan yapılmalıdır. Zira, fazla polen tüketimi neticesinde istenmeyen çeşitli problemlerle karşı karşıya kalınabilir. Bu doğrultuda, polenin ideal tüketimi, yarım tatlı kaşığı olarak meyve ya da sebze ile tavsiye edilmektedir.
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.
Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Yükleniyor...