Ordu Organik Pazar Propolis Damla 20 ML

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş

PROPOLİS:

Propolis; bal arılarının bitki ve ağaçlardan topladıkları reçine, müsilaj ve zamk gibi maddeler ile kendi ürettikleri çeşitli salgılar (enzimler) ve bal mumu ile harmanlayarak oluşturdukları önemli bir arı ürünüdür. Arı Ağaçlardaki reçineyi çeneleri ile koparıp arka ayaklarında kovana getirirler. Bal arısı propolisi kovandaki çatlak ve yarıkların kapatılmasında, kovan iç yüzeyini ince bir tabaka halinde kaplayarak kovanın cilalanması ve dezenfeksiyonunda, kovan içi petek ve çerçevelerin yapıştırılmasında ve onarılmasında, peteklerdeki yavru gözlerinin propolis ile kaplanarak dezenfeksiyonunda, kovan ön deliğinin kışa gidemeden önce propolis ile kapatılarak soğuktan korunmasında ve kovana yabancı canlıların girişinin önlenmesinde veya kovana giren ve kovandan atılamayacak büyüklükte olan yabancı canlıların öldürülmesinden sonra mumyalanarak kokuşmasının engellenmesi amacıyla kullanılmaktadır. Özetle propolis kovanın yapı malzemesidir. 

Propolisin kimyasal yapısında; fenolik bileşikler (flavanoidler ve fenolik asitler) ve esterleri, alkoller, ketonlar, terpenler, kumarinler gibi yüksek özellikte antioksidan maddeler, stereoidler, aminoasitler, Mg, Ca, I, K, Na, Cu, Zn, Mn ve Fe gibi elementler, B1, B2, B6, C ve E vitaminleri ile çok sayıda yağ asidi ve enzimde bulunduğu 300 den fazla aktif madde bulundurur.

Propolis içeriğindeki faydalı bileşikler, çevre bitki örtüsüne (propolis kaynağına),mevsimlere, yüksekliğe ve arı ırkına bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu nedenle her bölgenin propolisi ve kimyasal içeriği farklıdır. Bu durum propolisin standardizasyonu zorlaştırır.

Propolisin içeriğinde bulunan aktif bileşenler ve biyolojik etkilerinden çıkarımda bulunarak tedavi girişimlerinde bulunmayınız. Bu çalışmalar deneysel ortamda bilim adamların sahip oldukları propolisler ile yapmış oldukları denemelerdir.

Kademeli başlangıç: İlk kullanımda 1 damla ile başlayınız. Kademeli olarak tavsiye edilen miktarlara çıkınız. Herhangi bir kaşıntı kızarıklık durumunda kullanımı kesiniz.

Basit alerji testi: İlk kez kullanıyorsanız kolun iç kısmındaki yumuşak bölgeye veya bilek iç kısmına bir damla uygulayın. Herhangi bir kızarıklık veya alerjik bir durum yoksa kullanabilirsiniz. Burada herhangi bir alerjik durumun oluşmaması tüketim sırasında alerji oluşturmayacağı anlamına gelmez. Mutlaka kademeli başlangıç önerisine uyarak başlayınız.

Tüketim şekli: Propolisde standardizasyonun zorluğu nedeniyle sabit biz doz söylemek zordur.

4-10 yaş arası çocuklarda maksimum 10 damla, Yetişkinlerde günde maksimum 20 damla kullanabilir. Tek seferde 8 damla veya 3 sprey basımından fazla kullanımı tavsiye edilmez. Uygulama parçalı dozlarda gün içerisine yayılmalıdır.

Kullanım direk olarak ağız içerisine uygulanarak üzerine bir bardak su içilebilir. Bunun dışında su, soda, meyve suları, bal, pekmez, ekmek vb. ürünler üzerine ekleyerek rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Süt ile birlikte propolis içerisindeki fenolik bileşenler şelasyon (emilemez kompleks yapı) oluşturur. Bu yüzden süt ile birlikte kullanımı tavsiye edilmez.

İlaçlar ile birlikte aynı anda alınması tavsiye edilmez.

*Sürekli kullanmayınız. Haftada 4 gün kullanıp 3 gün ara vererek veya 3 hafta kullanıp bir hafta ara vererek kullanınız.

Propolis ekstraktının acımsı tadından dolayı özellikle çocuklar olmak üzere birçok kişi kullanmak istemez. Bu gibi durumlarda evinizde propolisli şeker, propolisli ekmek yaparak veya kurabiyelerinize ekleyerek kolaylıkla tüketebilirsiniz.

Propolis İLAÇ değildir.
Düzenli kullandığınız bir ilaç varsa, ilaç etkileşimi olabilir. Propolis kullanacağınız zaman hekime düzenli kullandığınız ilaçları mutlaka söyleyiniz.

*Başka firma veya markların tüketim önerilerine göre kullanmayınız. Mutlaka tüketim önerilerini okuyarak ürünü kullanınız.

TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.
Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Yükleniyor...